DIECEZJALNY KONKURS LITERACKI „Papieska rozmowa z młodymi"

DIECEZJALNY KONKURS LITERACKI
„Papieska rozmowa z młodymi"

PATRONAT HONOROWY
Wydział Katechetyczny w Sosnowcu

ORGANIZATOR
Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Pyrzowicach

ADRESACI
Uczniowie klas VII-VIII

CELE KONKURSU
Pogłębianie wiedzy na temat Listu apostolskiego skierowanego do młodych.

ZASADY UCZESTNICTWA
Św. Jan Paweł II w Niedzielę Palmową 1985 roku podpisał List apostolski „Dilecti Amici", którego odbiorcami byli „młodzi całego świata", do komunikacji, z którymi Ojciec Święty przywiązywał wielką wagę. Pokazał jednocześnie, że Tym, który nie boi się dialogu jest Chrystus, który prowadził rozmowę z młodzieńcem.
Uczniowie klas: VII i VIII mają za zadanie napisać dialog pomiędzy św. Janem Pawłem II, a ludźmi młodymi. O co chcieliby zapytać papieża z Polski? A jaką refleksją Ojciec Święty mógłby się z nimi podzielić?
- format prac: czcionka 12, interlinia: 1, marginesy 1,5. Objętość tekstu: do 4 tysięcy znaków.
- do pracy powinna zostać dołączona informacja zawierająca: tytuł konkursu, imię i nazwisko ucznia, klasę, nazwę szkoły, którą uczeń reprezentuje wraz z dokładnym adresem, dane opiekuna, zgodę wyrażoną przez rodziców na przetwarzanie danych osobowych. Każda szkoła może nadeslać maksymalnie 10 prac.
Prace zostaną ocenione w kategorii:
- uczniowie klas: VII-VIII
Jury będzie oceniać:
- oryginalność pomysłu, a także samodzielność. Autorzy najciekawszych prac zostaną nagrodzeni. Nadesłane prace stają się własnością organizatora.

TERMIN
Prace należy dostarczyć do dn. 30.09.2021 r. na adres mailowy Organizatora konkursu: e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
03 października 2021 r. na stronie parafii Nawiedzenia NMP w Pyrzowicach (w zakładce: Aktualności) zostanie ogłoszona lista laureatów.
11 października 2021 r. o godzinie 10.00 zapraszamy uczniów wraz z opiekunem pracy na uroczyste rozdanie dyplomów, wręczenie nagród i słodki poczęstunek.

KOORDYNATORZY KONKURSU
mgr lic. Anna Gładkowska, tel: 604 939 060

STRONA INTERNETOWA I MATERIAŁY DO POBRANIA
www.parafiapyrzowice.pl  w zakładce Aktualności