XVI Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie

XVI Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada
Wiedzy o św. Maksymilianie

W roku szkolnym 2021/2022 po raz szesnasty organizowana jest Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie.
Jest to jedna z form przybliżenia dzieciom i młodzieży charyzmatycznego Świętego, męczennika z Auschwitz, założyciela klasztoru-wydawnictwa, misjonarza, osoby godnej naśladowania.

Celem Olimpiady jest zachęcenie jej uczestników do życia na wzór św. Maksymiliana oraz rozbudzenie pragnienia poznania Pisma Świętego.
Olimpiadę organizują franciszkanie we współpracy z UKSW w Warszawie.

Olimpiada organizowana jest na trzech poziomach edukacyjnych:
- konkurs plastyczny dla klas 0-V szkół podstawowych;
- konkurs wiedzy dla klas VI-VIII szkół podstawowych;
- konkurs wiedzy dla szkół ponadpodstawowych.

W konkursie plastycznym zadaniem uczniów jest zilustrowanie wybranego przez Organizatorów wydarzenia z życia św. Maksymiliana, natomiast w konkursie wiedzy uczniowie muszą przyswoić sobie życiorys św. Maksymiliana na podstawie wyznaczonej lektury oraz zapoznać się z podaną księgą Pisma Świętego.

Uczestnicy Olimpiady, oprócz cennej wiedzy i inspiracji, mogą wygrać także cenne nagrody (w przypadku konkursu wiedzy jest to wysokiej klasy sprzęt elektroniczny oraz indeksy na studia).

Zgłoszenia uczestnictwa w Olimpiadzie dokonuje katecheta lub inny nauczyciel z danej szkoły na początku roku szkolnego.

Regulamin Olimpiady, formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie olimpiada.franciszkanie-warszawa.pl

Pytania można kierować na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

W imieniu Komitetu Głównego Olimpiady
Anna Nowak - Przewodnicząca Komitetu Głównego Olimpiady
o. Daniel M. Śliwiński – asystent zakonny Komitetu Głównego Olimpiady